Skip links

Dijital Gülüş Tasarımı ve Protez

Dijital Gülüş Tasarımı ve Protez

Dijital diş hekimliğinin en önemli avantajlarından biri, estetik gülüş tasarımı yapabilmesidir. Planlamanın yapıldığı seansta hastanın tedavi sonunda nasıl görüneceğinin sunulması, hem hasta hem de hekim açısından faydalı olmaktadır. Dijital diş hekimliği, hastanın beklentilerinin anlaşılmasını kolaylaştırır.

Sizi Arayalım
  Hemen Randevu Alın

  Sağlık danışanlarımız ile iletişime geçerek tedavi planınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Before & After

  Harika Sonuç, Harikulade Gülüşlere Kavuşturduk

  CAD/CAM (Computer Aidet Design-Computer Aidet Manufacturing) yani Bigisayar Destekli Tasarım-Bilgisayar Destekli Üretim’dir. CEREC ise, diş hekimliği için geliştirilmiş, 3 boyutlu, bu iki teknik konsepti bir araya getiren, bilgisayar desteği ile çalışan tasarım ve üretim cihazıdır. 3 boyutlu olması ile incelenen bölgenin hem iç hem de dış yüzeyinin şekli hakkında bilgi sahibi olunur.

  İlk olarak dijital tarama ile işlem yapılacak dişler, 3 boyutlu olarak taranır ve bilgisayara aktarılır. Bilgisayara aktarılan görüntüler 3 boyutlu hale getirildikten sonra, dişe uygun tasarım yapılır. Sanal olarak aşındırma, ekleme, kontür değişikliği bu aşamada yapılabilir. Tasarım bittikten sonra, uygun boyutta ve renkte blok seçilir. Bu blok mikro torna cihazı ile freze edilerek, tasarlanan diş formu elde edilir. Son aşama da, elde edilen diş formunun cilalanması, renklendirilmesi ve galazelenmesi işlemidir. Bu işlem için ileri teknoloji fırınlar kullanılır. CAD/CAM sistemi ile ölçü alımı, tasarım ve üretim tek seansta bitirilebilmektedir.

  Hasta Deneyimleri

  Deneyimlerini Paylaşan Hastalarımızı Keşfedin

  Diğer Tedavilerimize Göz Atın

  Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanır.
  × Whatsapp