Skip links

Sinüs Yükseltme İşlemi

Sinüs Yükseltme İşlemi (Sinüs Lifting) Nedir?

Maksiller sinüsler üst çenedeki arka dişlerin üzerinde ve yanağın iç bölgesinde bulunan içi boş, hava dolu alanlardır. Çeşitli nedenlerle üst çene arka bölgedeki dişler kaybedilirse, sinüs boşluklarında aşağıya doğru sarkmalar sonucu kemik hacminde bir takım kayıplar oluşabilir. Bu durum, implant tedavisi yapılacağı zaman yetersiz kemik dokusu sebebi ile problem oluşturmaktadır.

Uzun ömürlü ve başarılı bir implant tedavisi için, kemik dokusunun yetersiz olduğu bu bölgelerde sinüs yükseltme işlemi ile bölgedeki kemik dokusu arttırılarak yeni kemik oluşumu sağlanabilir. Üst çene arka bölgede kemik kaybı olan hastlar için en yaygın şekilde kullanılan kemik arttırma işlemidir.

Sizi Arayalım
  Hemen Randevu Alın

  Sağlık danışanlarımız ile iletişime geçerek tedavi planınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Before & After

  Harika Sonuç, Harikulade Gülüşlere Kavuşturduk

  Genellikle lokal anestezi altında, standart diş kliniğinde gerçekleştirilmektedir. Üst çenedeki sinüs membranı yukarı doğru çekilerek meydana gelen boşluklara kemik grefti yerleştirilmektedir. 6 ay içinde yerleştirilen kemik parçaları çene kemiği ile bütünleşerek implant yapımına uygun bir hale gelmektedir.

  Ameliyat sonrası hijyene dikkat edilmesi çok önemlidir. 2 saat boyunca yemek yenmemeli; yara yeri iyileşene kadar sigara, alkol gibi maddeler kullanılmamalıdır. -Antibiyotikler düzenli olarak kullanılmalı ve dışarıdan buz uygulaması yapılmalıdır. -İşlem sonrasında, ilk 24 saat kanamanın devam etmemesi ve pıhtı oluşumunu sağlamak için, tükürülmemeli, sıcak ve baharatlı gıdalar tüketilmemeli, sıcak banyo yapılmamalıdır. -Hapşırırken ağız açık tutulmalı ve burun temizliği yapılırken basınç uygulanmamalıdır.

  Hasta Deneyimleri

  Deneyimlerini Paylaşan Hastalarımızı Keşfedin

  Diğer Tedavilerimize Göz Atın

  Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanır.
  × Whatsapp