Skip links

Gömülü Dişlerin Çekimi

Gömülü Diş Nedir?

Gömülü diş, çıkma vakti geçmesine rağmen, çıkması gereken yere çıkmamış dişlere denir. Gömülü dişler tamamen çene kemiğinin içinde kalabileceği gibi, bir kısmı görünü kalan kısmı diş eti altında da kalabilir.

Sizi Arayalım
  Hemen Randevu Alın

  Sağlık danışanlarımız ile iletişime geçerek tedavi planınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Before & After

  Harika Sonuç, Harikulade Gülüşlere Kavuşturduk

  Genetik faktörler, Çene darlığı nedeniyle sürecek yer olmaması, Komşu dişlerin yer değiştirmesi sebebiyle dişin önünün kapanması, Süt dişlerinde var olan enfeksiyonun tedavi edilmemesi sonucunda oluşan iltihabın sürmeyi durdurması.

  Ağızda kist ve tümör oluşumunu engeller. Düzgün diş sıralanmasını sağlar. Gömülü dişlerden kaynaklanan diş kayıplarının önüne geçilir.

  Operasyon sırasında çevre kemik dokulara baskı oluşturulduğundan dolayı, operasyon sonrasında morarma, ağrı, şişlik görülebilir. Bu sorunları minimuma indirmek için, doktorun verdiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı, buz kompresi uygulanmalıdır.
  Operasyon sonrası ilk 24 saat diğer tarafla yemek yenmelidir. Operasyon sonrası ilk 2 saat bir şey yenilip içilmemelidir. Daha sonrasında ise yumuşak gıdalar tüketilmelidir. İlk 24 saat sigara ve alkol tüketilmemelidir. İlk 24 saat dışarıdan buz torbası ile kompres uygulanması şişliği azaltır. Yedinci günden önce dikişler alınmamalıdır. Yara yeri tamamen iyileşene kadar kan sulandırıcı ilaç kullanılmamalıdır.

  Hasta Deneyimleri

  Deneyimlerini Paylaşan Hastalarımızı Keşfedin

  Diğer Tedavilerimize Göz Atın

  Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanır.
  × Whatsapp