Skip links

Diş Eti Tedavisi

Sağlıklı Diş Eti

Sağlıklı diş eti açık pembe renkli, portakal kabuğu görünümünde, diş ile olan sınırı düzgün bir hat halinde ve mat bir görünümdedir. Fırçalarken veya yemek yerken kanamaz.

 

Sizi Arayalım
  Hemen Randevu Alın

  Sağlık danışanlarımız ile iletişime geçerek tedavi planınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Before & After

  Harika Sonuç, Harikulade Gülüşlere Kavuşturduk

  Diş eti hastalığına sebep olan etkenler nelerdir?

  Diş eti hastalığının ana nedeni bakteri plağıdır. Bakteri plağı dişler üzerinde oluşan yumuşak yapışkan açık sarı renkte kolonize olmuş bakterilerden oluşan bir tabakadır. Bakteri plağı temizlenmediği zaman tükürük ile etkileşime geçerek dişle diş etinin birleşme yerlerinde diş taşı denilen bir tabaka oluşturur.
  Bağışıklık sisteminin zayıflaması vücudun enfeksiyonlara karşı direncinin azalmasına sebep olur ve bu durum diş eti hastalıklarını arttırabilir.
  Diabet AIDS kanse türleri gibi bağışıklık sistemi üzerinde etkili olan hastalıklar da diş eti hastalıklarının gelişimine neden olabilmektedir.
  Diş sıkma veya diş gıcırdatma gibi durumlarda periodontal doku yıkımına sebep olduğu için diş eti hastalığı oluşturabilmektedir.

  Diş eti hastalıklarından nasıl korunabiliriz?

  Diş ve diş etinin korunması için yapılması gereken en önemli şey, dişlerin düzenli olarak fırçalanması, diş aralarına kaçan artıklarındiş ipi ile temizlenmesi ve ağız gargarası ile bakterilerin uzaklaştırılmasıdır. Düzenli doktor kontolleri ile yapılan muayene sonucu gerekli ise diş taşı temizliği yapılarak, diş etinde oluşacak enfeksiyonların önüne geçilir

  Hasta Deneyimleri

  Deneyimlerini Paylaşan Hastalarımızı Keşfedin

  Diğer Tedavilerimize Göz Atın

  Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanır.
  × Whatsapp