Skip links

Çene Kistleri ve Tümörleri

Çene Kistleri ve Tümörleri

Çene kistleri, yumuşak dokuya yerleşmiş içleri sıvı ya da yarı sıvı materyal bulunan patolojik boşluklardır. Oldukça yavaş büyüyen lezyonlardır. Geç teşhis edildiğinde çene kemiğinde ciddi harabiyete sebep olurlar.

Sizi Arayalım
  Hemen Randevu Alın

  Sağlık danışanlarımız ile iletişime geçerek tedavi planınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Before & After

  Harika Sonuç, Harikulade Gülüşlere Kavuşturduk

  Çene kistleri ilk başta bulgu vermeyebilir. Bulunduğu bölgede meydana gelen şişlik sebebiyle fark edilir. Kistin olduğu bölgede enfeksiyon varsa ağrı oluşur. Çene kemiğindeki kistin ilerlediği ve sinire baskı yaptığı durumlarda alt dudakta uyuşukluk olabilir. Fark edilmeyen ve ilerleyen kistlerde dişlerde sallanma görülebilir. Doğru tanı için radyolojik, histopatolojik ve klinik bulgular detaylı olarak değerlendirilmelidir.
  Kist tedavilerinde ilaçlar sonuç vermeyebilir. Ameliyat gerektirir. Ameliyat sırasında kistler bütün olarak çıkarılır ve bazı durumlarda ilave destek tedaviler uygulanabilir.
  Ağız hijyenine önem verilmelidir. Ameliyat bölgesine zarar verecek hareketlerden kaçınılmalıdır. Ameliyat yeri iyileşene kadar yumuşak gıdalarla beslenilmelidir. Doktorun verdiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır.

  Hasta Deneyimleri

  Deneyimlerini Paylaşan Hastalarımızı Keşfedin

  Diğer Tedavilerimize Göz Atın

  Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için çerezleri kullanır.
  × Whatsapp